July 8, 2009

Simba mweupe, USHAWAI KUMWONA??

Moja ya kivutio ktk maonesho ya 33 ya Bongo ya Kimataifa ilikuwa ni simba weupe wenye umri wa miezi 5 ktk banda la wizara ya maliasiri na utalii, simba hawa ambao asili yao ni Bondeni kwa Mzee Madiba ni wapole na wamezoea watu wamekuwa kivutio hata watu kupiga nao picha.

2 comments:

Yasinta Ngonyani said...

Hiyo sasa kali, hapana hii ni mara ya kwanza kuona simba mweupe.

chib said...

Du, nilifikiri ni simba albino au machotara!!

Google+ Followers

There was an error in this gadget
There was an error in this gadget

Arts n' Photo sildes

"SILENT VOICES" PHOTO EXHIBITION

Future Stars!

Some of published work

RIGHT TO BE RICH

RIGHT TO BE RICH
The ownership of money and property comes as a result of doing things in a certain way, and those who do things in this certain way — whether on purpose or accidentally — get rich, while those who do not do things in this certain way — no matter how hard they work or how able they are — remain poor. WDW Do things in RIGHT way now, but how? Call: +255716927070/+255784475576

Popular Posts

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...