April 4, 2008

RADIO YA MWALIMU

Hii ndio radio aliyokuwa akitumia Baba wa Taifa Mwalimu Julius Nyerere, radio hii ya band 24 alizawadiwa na wajerunmani mwaka 1969 na ina uzito wa kilo 20. nadhani pamoja na ujanja wetu wa karne hii bado kuna ambao tukipewa hii radio tutashindwa kuioparete. Nani anabisha?

No comments:

Google+ Followers

There was an error in this gadget
There was an error in this gadget

Arts n' Photo sildes

"SILENT VOICES" PHOTO EXHIBITION

Future Stars!

Some of published work

RIGHT TO BE RICH

RIGHT TO BE RICH
The ownership of money and property comes as a result of doing things in a certain way, and those who do things in this certain way — whether on purpose or accidentally — get rich, while those who do not do things in this certain way — no matter how hard they work or how able they are — remain poor. WDW Do things in RIGHT way now, but how? Call: +255716927070/+255784475576

Popular Posts

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...